Buďte v obraze

Všechno pro vás sledujeme!

Všechny novinky z Prahy a Hotelu Clement pěkně srovnané na jednom místě.

Kulturní události, festivaly, sváteční oslavy, důležité zprávy a nové služby našeho Hotelu Clement Prague – všechno pro vás monitorujeme, abychom se ujistili, že vám neunikne žádná zajímavá akce.

Nové kategorie
 • Vše
 • Kategorie 1
 • Kategorie 2
 • Vánoční trhy na Staroměstském náměstí 1.12.2018-6.1.2019

  Pražské vánoční trhy jsou jedny z nejkrásnějších na světě.

  Nejvíce návštěvníků vždy přilákají vánoční trhy na Staroměstském náměstí, které přinášejí každý rok do historického centra města atmosféru opravdových českých Vánoc.

  Pod slavnostně osvětleným a ozdobeným stromem jsou umístěny jesličky i živá zvířata, která mají připomenout atmosféru Betléma - ovečky, oslík, lama. Ve stáncích se prodává typické vánoční zboží, na tržišti je možné vidět ukázky tradičních lidových řemesel.

  Po celou dobu konání trhů si mohou návštěvníci trhů užít program na velkém pódiu na Staroměstském náměstí. Čekají je živá vystoupení folklórních, národopisných i dětských souborů z celé republiky i ze zahraničí a programové bloky pro malé i velké

  Staroměstské náměstí letos ozdobí během adventu urostlý smrk z Libereckého kraje. Poprvé se rozzáří v celé své kráse v sobotu 1. prosince 2018.

  Otevírací doba stánků:

  • prodejní domky s produktovým sortimentem budou otevřeny každý den od 10.00 do 22.00
  • stánky s občerstvením budou otevřeny denně od 10.00 - 24.00

  Ve stáncích je nabízeno především vánoční zboží a české rukodělné výrobky- ozdobičky na stromek, vykrajovátka cukroví, dekorace, svíčky, adventní věnce. Tržištěm zavoní tradiční vánoční pokrmy, jako jsou horké kaštany, svařené víno nebo vánoční cukroví.

  Na trzích bude letos poprvé použito výhradně nádobí ze zcela kompostovatelného, ekologického materiálu.

  Zveme Vás srdečně k návštěvě adventní Prahy a jejich tradičních Vánočních trhů na Staroměstském, Václavském a náměstí Republiky. Jejich unikátní atmosféru, nádhernou výzdobu a bohatý sortiment nejlépe dokumentují četná mezinárodní ocenění v anketách o nejlepší vánoční trhy a adventní destinaci světa, které v posledních letech pravidelně získávají.

  Veškeré podrobné informace o novinkách i denním programu Vánočních trhů na www.trhypraha.cz nebo na FB profilu https://www.facebook.com/praguemarkets/

 • Znovuzrození věže Staroměstské radnice – výstava 29.9.2018-6.1.2019

  Staroměstské náměstí 1/3, Praha 1 - Staré Město, 110 00

  28. září 2018 byl slavnostně spuštěn opravený staroměstský orloj a ukončila se tak náročná rekonstrukce celé věže Staroměstské radnice. 

  Více než rok a půl si vyžádaly práce odborníků mnoha profesí. Od architekta, přes památkáře, stavbaře, dodavatele nejrůznějšího materiálu, včetně speciálních zakázek, až po restaurátory a další. Jim patří dík za to, že věž opět získala historicky věrnější podobu - jakou měla před druhou světovou válkou, než byla při požáru radnice 8. května 1945 těžce poničena.

  Výstava fotografií a historických artefaktů dokumentující právě ukončenou rozsáhlou rekonstrukci věže Staroměstské radnice probíhá v Galerii Praesidium ve 2. patře.

 • Novoroční ohňostroj Praha 1.1.2019

  Ohňostroj Praha přímý přenos / Novoroční ohňostroj Praha on line

  Novoroční ohňostroj v Praze se bude konat 1. ledna 2019 od 18:00. Přímý přenos ohňostroje v Praze nebude bohužel nikde vysílán. Pokud chcete pražský ohňostroj vidět skutečně živě je potřeba se vypravit na jedno z míst, odkud bude možné ohňostrov v Praze sledovat v přímém přenosu. Online pražský ohňostroj pravděpodobně nikde neuvidíte, proto je nutné se dostavit na jedno z míst odkud bude dobře viditelný. Místo odpalu bude upřesněno.

  Nejlepší místa ke sledování ohňostroje 2019 v Praze:

  • pražské mosty (Čechův, Mánesův, Štefánikův)
  • Dvořákovo nábřeží
  • Pařížská ulice
  • vrch Petřín
  • Letná
  • svah v Riegrových sadech
  • Vítkov
 • Neviditelná výstava 1. 4. 2011 – 31. 12. 2018

  Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2 - Nové Město, 120 00

  Výstava je unikátní interaktivní cestou do světa, kde zmizelo všechno světlo, kde návštěvníci jsou odkázáni pouze na sluch, hmat a čich. Pomocí těchto smyslů a pomocí instrukcí nevidomého nebo slabozrakého průvodce se návštěvník pokouší orientovat se ve speciálně upravených a zatemněních prostorách, kde jsou vytvořeny různé scény každodenního života. Každý si může vyzkoušet na vlastní kůži, jak se orientuje nevidomý např. v bytě, na ulici, jak zaplatí v baru za kávu, anebo jak zjistí, které koření potřebuje pro daný recept.

  Kromě prohlídek v češtině jsou v nabídce i cizojazyčné prohlídky (v angličtině, němčině, španělštině, portugalštině a ruštině).

  Počet návštěvníků ve skupině je omezen, proto je potřebné se předem objednat.

  po-pá 12.00-20.00, so-ne 10.00-20.00

  http://neviditelna.cz/

 • The Chamber - úniková hra

  Staňte se expertem na paranormální jevy, archeologem, detektivem nebo třeba vězněm ve středověku. Použijte svůj důvtip, šikovnost a týmovou práci a přijďte na kloub tajemným místnostem dřív, než uplyne časový limit a již nebude návratu…

  Ve stylu Šifry mistra Leonarda či Indiana Jonese hráči ve 2-6 členném týmu překonávají všemožné nástrahy, řeší hádanky a šifry, objevují to, co na na první pohled není vidět. Postupem ve hře získávají další indicie, odemykají zamčené a dostávají se dále v prostoru i příběhu. Časový limit 60 minut je však neúprosný, takže k dokončení hry je zapotřebí opravdových hrdinů.

  The Chamber je v Čechách největším a nejpopulárnějším provozovatelem tzvÚnikových her. V současnosti v Praze nabízí 5 únikovek, každou zcela odlišnou a jedinečnou. Poznávacím znakem The Chamber je vysokorozpočtové zpracování her – atmosféra, interiéry, unikátnost „puzzlů“ a technologická vyspělost Vás rychle přenesou do zcela jiné dimenze.

  Kdo se rád bojí, nesmí si nechat uniknout hru „Dům duchů“, která je jednou z nejděsivějších atrakcí v Evropě. Pro slabé povahy není ani „Útěk ze žaláře“, kde musíte osvobodit přátele a uniknout před trýznivou smrtí ve středověké mučírně. Pokud nejste fanoušci tíživé atmosféry, vydejte se do „Tajemné pracovny“ nebo „Tajemství císaře“, kde na Vás dýchne historická stylovost a mysteriozní dobrodružství vhodné i pro mladší hráče. „Hackerovo doupě“ je zas volbou pro ty, kteří rádi akci, technologie a troufnou si na záchranu celého světa.

  Více na :

  http://thechamber.cz/praha/ 

 • Petřínská rozhledna - mladší sestra Eiffelovy věže

  Petřínská rozhledna (378 m.n.m.) se tyčí nad starým centrem Prahy. Nejspíš také proto je jedním z nejoblíbenějších návštěvních míst turistů i samotných Pražanů. Okolí rozhledny je ideálním místem procházek a pikniků.

  Více informací nalezete zde : 

  http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/mladsi-sestra-eiffelovy-veze-petrinska-rozhledna.aspx