Buďte v obraze

Všechno pro vás sledujeme!

Všechny novinky z Prahy a Hotelu Clement pěkně srovnané na jednom místě.

Kulturní události, festivaly, sváteční oslavy, důležité zprávy a nové služby našeho Hotelu Clement Prague – všechno pro vás monitorujeme, abychom se ujistili, že vám neunikne žádná zajímavá akce.

Nové kategorie
 • Vše
 • Kategorie 1
 • Kategorie 2
 • Bruslení v Praze listopad 2019 - leden 2020

  Bruslení je skvělá zábava a výborný způsob, jak si ve městě užít zimní počasí. Samé centrum města nabízí několik možností venkovního bruslení. Na Ovocném trhu je vždy od listopadu do ledna instalováno kluziště, na kterém si můžete půjčit i potřebné vybavení. Další venkovní kluziště se nachází Na Františku, které je velmi oblíbené nejen mezi rodinami s dětmi, ale také mezi mladými páry. Podívejte se na seznam vnitřních a venkovních kluzišť a vychutnejte si tuto oblíbenou zimní kratochvíli.
  Aktuální informace a jednotlivá kluziště naleznete i v sekci "Akce v Praze".

 • Neviditelná výstava 1. 4. 2011 – 31. 12. 2019

  Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2 - Nové Město, 120 00

  Výstava je unikátní interaktivní cestou do světa, kde zmizelo všechno světlo, kde návštěvníci jsou odkázáni pouze na sluch, hmat a čich. Pomocí těchto smyslů a pomocí instrukcí nevidomého nebo slabozrakého průvodce se návštěvník pokouší orientovat se ve speciálně upravených a zatemněních prostorách, kde jsou vytvořeny různé scény každodenního života. Každý si může vyzkoušet na vlastní kůži, jak se orientuje nevidomý např. v bytě, na ulici, jak zaplatí v baru za kávu, anebo jak zjistí, které koření potřebuje pro daný recept.

  Kromě prohlídek v češtině jsou v nabídce i cizojazyčné prohlídky (v angličtině, němčině, španělštině, portugalštině a ruštině).

  Počet návštěvníků ve skupině je omezen, proto je potřebné se předem objednat.

  po-pá 12.00-20.00, so-ne 10.00-20.00

  http://neviditelna.cz/

 • Vánoční trhy Praha 30. 11. 2019 - 6. 1. 2020

  Vánoční trhy na Staroměstském náměstí 2019 probíhají každý den od 30.11. do 6.1.2020. Prodejní stánky jsou otevřené od 10.00 do 22.00 a stánky s občerstvením od 10.00 do 24.00. Po celou dobu trhů probíhá program na velkém pódiu, na kterém se odehrávají divadelní představení, koncerty, vystoupení dětských a folklórní souborů. Děti se mohou těšit na betlém, ukázky tradičních lidových řemesel, mini zoo, dílny, mikulášský nebo silvestrovský program.

  Vánoční trhy na Václavském náměstí 2019 začínají 30.11. 2019 a končí 6.1.2020. Okouzlující dřevěné domky nabízí tradiční vánoční zboží, pochutiny, delikatesy, ručně dělané řemeslné předměty nebo kořeněné svařené víno. Stánky s vánočním zbožím jsou otevřeny od 10.00 do 22.00, zatímco stánky s občerstvením zavírají až ve 24.00.

  Vánoční trhy na náměstí Republiky 2019 se odehrávají každý den od 23.11.2019 do 24.12.2019 od 10.00 do 19.00. Na tržišti naleznete široký výběr zboží s vánoční tématickou, adventní věnce i tradiční pokrmy jako jsou pražská šunka, horké kaštany, svařené víno a vánoční cukroví.

  Vánoční trhy na Pražském hradě 2019 na náměstí U Svatého Jiří můžete navštívit od 30.11. 2019 do 6.1.2020. Od pondělí do čtvrtka je otevřeno od 9.00 do 18.00, od pátku do neděle od 9.00 do 19.00. Tyto trhy nabízí kvalitní výrobky od pečlivě vybraných prodejců a vynikají nejen svou nádhernou polohou, ale i příjemnou atmosférou.

 • Matějská pouť 22.2.2020 - 13.4.2020

  Výstaviště Praha Holešovice, Areál Výstaviště, Praha 7 - Holešovice, 170 00

  První jarní pouť v Evropě

  V roce 2020 již po 57. se otevřenou brány holešovického Výstaviště, aby opět po roce přivítaly návštěvníky tradiční Matějské pouti.

  Pro dětské i dospělé návštěvníky bude připraveno mnoho různých atrakcí z Čech, Německa, Holandska i dalších států Evropy. Těm nejmenším (do 10 let) je určeno okolo 30 různých atrakcí, jako jsou například autíčka, řetízkové, hydraulické i podlahové kolotoče, nafukovací skákadla či vláčky. Nebudou chybět také stánky s občerstvením, hračky, kanadské žertíky, bižuterie apod.

  Otevřeno:
  pondělí: zavřeno
  úterý - pátek: 14.00 - 21.00
  sobota, neděle, svátky: 10.00 - 22.00
  prázdniny a Velikonoce: denně 10.00 – 22.00

  Vstupné:

  30 Kč plné vstupné v sobotu a neděli

  úterý až pátek vstup zdarma

  děti do 120 cm vstup zdarma

  Ceny atrakcí se pohybují od 40 Kč za dětský vláček do 200 Kč za nejdivočejší atrakce.

  www.facebook.com

  www.matejskapout.cz

 • The Chamber - úniková hra

  Staňte se expertem na paranormální jevy, archeologem, detektivem nebo třeba vězněm ve středověku. Použijte svůj důvtip, šikovnost a týmovou práci a přijďte na kloub tajemným místnostem dřív, než uplyne časový limit a již nebude návratu…

  Ve stylu Šifry mistra Leonarda či Indiana Jonese hráči ve 2-6 členném týmu překonávají všemožné nástrahy, řeší hádanky a šifry, objevují to, co na na první pohled není vidět. Postupem ve hře získávají další indicie, odemykají zamčené a dostávají se dále v prostoru i příběhu. Časový limit 60 minut je však neúprosný, takže k dokončení hry je zapotřebí opravdových hrdinů.

  The Chamber je v Čechách největším a nejpopulárnějším provozovatelem tzvÚnikových her. V současnosti v Praze nabízí 5 únikovek, každou zcela odlišnou a jedinečnou. Poznávacím znakem The Chamber je vysokorozpočtové zpracování her – atmosféra, interiéry, unikátnost „puzzlů“ a technologická vyspělost Vás rychle přenesou do zcela jiné dimenze.

  Kdo se rád bojí, nesmí si nechat uniknout hru „Dům duchů“, která je jednou z nejděsivějších atrakcí v Evropě. Pro slabé povahy není ani „Útěk ze žaláře“, kde musíte osvobodit přátele a uniknout před trýznivou smrtí ve středověké mučírně. Pokud nejste fanoušci tíživé atmosféry, vydejte se do „Tajemné pracovny“ nebo „Tajemství císaře“, kde na Vás dýchne historická stylovost a mysteriozní dobrodružství vhodné i pro mladší hráče. „Hackerovo doupě“ je zas volbou pro ty, kteří rádi akci, technologie a troufnou si na záchranu celého světa.

  Více na :

  http://thechamber.cz/praha/ 

 • Petřínská rozhledna - mladší sestra Eiffelovy věže

  Petřínská rozhledna (378 m.n.m.) se tyčí nad starým centrem Prahy. Nejspíš také proto je jedním z nejoblíbenějších návštěvních míst turistů i samotných Pražanů. Okolí rozhledny je ideálním místem procházek a pikniků.

  Více informací nalezete zde : 

  http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/mladsi-sestra-eiffelovy-veze-petrinska-rozhledna.aspx