Pražské památky a nákupní centra

Vše jen pár kroků od Hotelu Clement Praha

Lidé jezdí do Prahy z mnoha důvodů. Někteří chtějí nakupovat, jiní prohlížet turistické atrakce a někteří si jen chtějí užít romantickou dovolenou. Hotel Clement Prague je perfektní základnou pro všech tyto aktivitiy a mnohem víc.

Největší nákupní centrum v Praze - Palladium je vzdálenou pouhé 3 minuty chůze od hotelu.

Nejkrásnější středověké městské centrum ve střední Evropě - Pražské Staré Město doslova začíná na našem prahu.

Pečlivě vybíráme nejlepší restaurace, obchody, výlety a kulturní akce, aby byl váš pobyt opravdu nezapomenutelný.

  • Vše

Petrská věž

Vzdálenost od hotelu: 300m

Petrská věž je zvonice v blízkosti kostela Sv. Petra. Postavená v roce 1598 tvoří symbol tohoto městského parku a spolu s kostelem svatého Petra dala název celé čtvrti. Malý park kolem kostela vás zve k odpočinku na lavičkách pod stromy.

Elektrárna na Štvanici

Vzdálenost od hotelu: 1.2 km

Na západním cípu jedného z nejstarších ostrovů v Praze stojí pozoruhodná průmyslová budova v secesním stylu. Jedná se o budovu s kupolovitou věží postavenou v roce 1903-1914 sloužící na snížení průtoku řeky vodní elektrárny. Architekt, Alois Dlabač, vzal inspiraci z motivů francouzské hradní architektury. Dominantou stavby je čtyřboká a 22 metrů vysoká věž, zakončena kruhovou kopulí. Helmovský jez má spád 4 metry a byl využitý při stavbě zařízení elektrárny. Původně zde byla svislá třístupňová Francisova turbína a byla postavená firmou Kolben a Daněk. Jedna z turbín je nyní vystavena v zahradách mimo areál. V roce 1973 byla elektrárna vzhledem k jejímu značnému opotřebení odstavena a vtoky byly zabetonovány - to byla poslední vodní elektrárna na řece Vltavě. V letech 1984-1987 byla zrekonstruována a od roku 1988 po ročním zkušebním provozu, byla opět uvedena do plného provozu znovu.

Státní opera

Vzdálenost od hotelu: 1.5 km

Přední evropský operní dům se nachází v kouzelné novorenesanční budově s bohatě zdobeným interiérem. Budova dnešní Státní opery byla původně postavena pro potřeby Němců v Praze v roce 1881 s Wagnerovou operou Mistři pěvci norimberští. Svým prostorným hledištěm a neo-rokokovou výzdobou je jedna z nejkrásnějších divadelních budov v Evropě. Státní opera je součástí Národního divadla a je dějištěm operních a baletních představení.

Palladium

Vzdálenost od hotelu: 550m

Toto moderní nákupní centrum bylo vybudováno v letech 2005 až 2007 z několika bývalých kasáren. Zcela nová budova byla postavena na základech původní stavby a nádvoří. O rozloze 115.000 m2 má Palladium více obchodů, restaurací a služeb na jednom místě, než kdekoliv jinde v historickém centru města. V podzemních podlažích domu najdete největší garáže v centru města.

Dům u Černé Matky Boží

Vzdálenost od hotelu: 850 m

Jedná se o vrcholné dílo české kubistické architektury. Vystavěn byl v letech 1911–1912 podle návrhu českého architekta Josefa Gočára. Rohový dům se nachází na Starém Městě mezi Celetnou ulicí a Ovocným trhem. Název pochází od barokní sošky, která je umístěna na jeho nároží. Po celkové rekonstrukci budovy se stal domovem pro Uměleckoprůmyslové muzeum výstavy o kubismu a originální Grand Café Orient, kavárna, která vás vrátí zpět v čase.

Staroměstské náměstí Old Town Square

Vzdálenost od hotelu: 1 km

Nejvýznamnější náměstí historické Prahy, bylo založeno ve 12. století a bylo svědkem mnoha historických událostí. Vedle Staroměstské radnice a Týnského chrámu, náměstí dominuje barokní kostel Svatého Mikuláše, rokokový palác Kinských, gotický Dům U Kamenného zvonu a pomník Jana Husa. V dlažbě náměstí jsou pamětní kameny označující popravu 27 českých pánů v roce 1621 a Pražský poledník.

Obecní dům a Prašná brána

Vzdálenost od hotelu: 750m

Vrcholně mistrovské secesní dílo s věží gotického opevnění patří k oblíbeným turistickým místům. Je skvělým místem pro setkání, jídlo, poslouchání hudby, začátek procházky na Pražský hrad podél "Královské cesty".

Alforno Restaurant

Vzdálenost od hotelu: 170m

Italská foccaceria

Vincanto

Vzdálenost od hotelu: 99m

Italská restaurace

U Sádlů

Vzdálenost od hotelu: 230m

Tradiční česká kuchyně

Palanda

Vzdálenost od hotelu: 220m

Burger restaurace

Ambiente Pizza Nueva

Vzdálenost od hotelu: 500m

Lokál

Vzdálenost od hotelu: 500m

Česká kuchyně

Mincovna

Česká kuchyně

Kolkovna Celnice

Vzdálenost od hotelu: 650m

Plzeňská Restaurace

Roxy

Vzdálenost od hotelu: 450m

Hudební klub

Hotel Clement Prague

Klimentská 30
110 00 Praha 1