Vítejte v Hotelu Clement Prague

Přátelský hotel v centru Prahy

Náš 4* Hotel Clement Prague se nachází nedaleko Vltavy a nákupního centra Palladium a jen pár minut od nejznámějších památek pražského Starého Města. Zároveň leží v srdci Petrské čtvrti, stranou od otravného turistického ruchu. Užijte si místa, kde skutečně bydlí pražané, s malými nárožními obchůdky a útulnými kavárnami a restauracemi, lavičkami v parku a dětmi hrajícími si na hřištích. Vychutnejte si poklidnou atmosféru naší čtvrti. 

Kvalitní servis, ochotný personál, pohodlné pokoje, bohatá snídaně a příjemné prostředí – to jsou zážitky, které naši hosté vyzdvihují ve svých recenzích. Přímo v centru, přitom v tichém sousedství nedaleko řeky a parku, náš hotel nabízí perfektní základnu pro objevování pražského Starého Města i pro relaxování po náročném dni v kanceláři. Naši přátelští zaměstnanci pro vás vždy mají úsměv a vřelé uvítání.

V Hotelu Clement Prague jsme hrdí, že můžeme říct, že jsme přátelští.

Přátelští k rodinám – děti u nás dostanou malý dáreček a hned naproti hotelu je čeká krásné hřiště v parku. Máme dětské postýlky, nočníčky i rodinné a propojené pokoje.

Přátelští k hendikepovaným – máme prostorný bezbariérový pokoj se speciálně upravenou koupelnou.

Přátelští k alergikům – nabízíme antialergické lůžkoviny, bezlepkové a bezlaktózové výrobky na vyžádání ke snídani.

Přátelští k vašim domácícm mazlíčkům – velmi rádi ubytujeme také vašeho pejska, ačkoliv pro něj máme určitá pravidla.

Přátelští k nekuřákům – celý interiér hotelu je přísně nekuřácký.

Přátelští ke kuřákům – na naší terase, veřejném balkoně v 5. patře a na balkonech u Superior pokojů je kouření povoleno.

Přátelští k řidičům – máme několik parkovacích míst v podzemní garáži v hotelu a nedalekém dvoře.
Přátelští k internetovým fanouškům – silná wi-fi zdarma ve všech prostorách a pokojích hotelu a veřejný počítač s tiskárnou k dispozici všem hostům v lobby.

Více…Zavřít

Petrská věž

Vzdálenost od hotelu: 300m

Petrská věž je zvonice v blízkosti kostela Sv. Petra. Postavená v roce 1598 tvoří symbol tohoto městského parku a spolu s kostelem svatého Petra dala název celé čtvrti. Malý park kolem kostela vás zve k odpočinku na lavičkách pod stromy.

Elektrárna na Štvanici

Vzdálenost od hotelu: 1.2 km

Na západním cípu jedného z nejstarších ostrovů v Praze stojí pozoruhodná průmyslová budova v secesním stylu. Jedná se o budovu s kupolovitou věží postavenou v roce 1903-1914 sloužící na snížení průtoku řeky vodní elektrárny. Architekt, Alois Dlabač, vzal inspiraci z motivů francouzské hradní architektury. Dominantou stavby je čtyřboká a 22 metrů vysoká věž, zakončena kruhovou kopulí. Helmovský jez má spád 4 metry a byl využitý při stavbě zařízení elektrárny. Původně zde byla svislá třístupňová Francisova turbína a byla postavená firmou Kolben a Daněk. Jedna z turbín je nyní vystavena v zahradách mimo areál. V roce 1973 byla elektrárna vzhledem k jejímu značnému opotřebení odstavena a vtoky byly zabetonovány - to byla poslední vodní elektrárna na řece Vltavě. V letech 1984-1987 byla zrekonstruována a od roku 1988 po ročním zkušebním provozu, byla opět uvedena do plného provozu znovu.

Státní opera

Vzdálenost od hotelu: 1.5 km

Přední evropský operní dům se nachází v kouzelné novorenesanční budově s bohatě zdobeným interiérem. Budova dnešní Státní opery byla původně postavena pro potřeby Němců v Praze v roce 1881 s Wagnerovou operou Mistři pěvci norimberští. Svým prostorným hledištěm a neo-rokokovou výzdobou je jedna z nejkrásnějších divadelních budov v Evropě. Státní opera je součástí Národního divadla a je dějištěm operních a baletních představení.

Palladium

Vzdálenost od hotelu: 550m

Toto moderní nákupní centrum bylo vybudováno v letech 2005 až 2007 z několika bývalých kasáren. Zcela nová budova byla postavena na základech původní stavby a nádvoří. O rozloze 115.000 m2 má Palladium více obchodů, restaurací a služeb na jednom místě, než kdekoliv jinde v historickém centru města. V podzemních podlažích domu najdete největší garáže v centru města.

Dům u Černé Matky Boží

Vzdálenost od hotelu: 850 m

Jedná se o vrcholné dílo české kubistické architektury. Vystavěn byl v letech 1911–1912 podle návrhu českého architekta Josefa Gočára. Rohový dům se nachází na Starém Městě mezi Celetnou ulicí a Ovocným trhem. Název pochází od barokní sošky, která je umístěna na jeho nároží. Po celkové rekonstrukci budovy se stal domovem pro Uměleckoprůmyslové muzeum výstavy o kubismu a originální Grand Café Orient, kavárna, která vás vrátí zpět v čase.

Staroměstské náměstí Old Town Square

Vzdálenost od hotelu: 1 km

Nejvýznamnější náměstí historické Prahy, bylo založeno ve 12. století a bylo svědkem mnoha historických událostí. Vedle Staroměstské radnice a Týnského chrámu, náměstí dominuje barokní kostel Svatého Mikuláše, rokokový palác Kinských, gotický Dům U Kamenného zvonu a pomník Jana Husa. V dlažbě náměstí jsou pamětní kameny označující popravu 27 českých pánů v roce 1621 a Pražský poledník.

Obecní dům a Prašná brána

Vzdálenost od hotelu: 750m

Vrcholně mistrovské secesní dílo s věží gotického opevnění patří k oblíbeným turistickým místům. Je skvělým místem pro setkání, jídlo, poslouchání hudby, začátek procházky na Pražský hrad podél "Královské cesty".

Alforno Restaurant

Vzdálenost od hotelu: 170m

Italská foccaceria

Vincanto

Vzdálenost od hotelu: 99m

Italská restaurace

U Sádlů

Vzdálenost od hotelu: 230m

Tradiční česká kuchyně

Palanda

Vzdálenost od hotelu: 220m

Burger restaurace

Ambiente Pizza Nueva

Vzdálenost od hotelu: 500m

Lokál

Vzdálenost od hotelu: 500m

Česká kuchyně

Mincovna

Česká kuchyně

Kolkovna Celnice

Vzdálenost od hotelu: 650m

Plzeňská Restaurace

Roxy

Vzdálenost od hotelu: 450m

Hudební klub

Hotel Clement Prague

Klimentská 30
110 00 Praha 1

  • Vše